لاندری روم چیست ؟

8 شهریور 1402
0 دیدگاه

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که لاندری روم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ متراژ و فضای مورد نیاز برای این اتاق چقدر است؟ و سوالات بسیاری که در این بخش علاوه بر پاسخ به سوالاتی از این قبیل، قصد معرفی ۲۰ عکس اتاق لاندری مدرن و شیک را نیز داریم. قبل از تماشای تصاویر به سوالات شما عزیزان پاسخ می دهیم.

سوالات متداول در خصوص لاندری روم

– لاندری روم چیست ؟

لاندری روم همان اتاق لباسشویی است که ما ایرانیان در گذشته این فضا را به نام رخت‌شوی‌خانه می شناختیم و امروزه به فضایی ایده آل برای شستن ، خشک کردن و اتوکشی لباس تبدیل شده است.

– معادل فارسی لاندری روم (Laundry Room) چیست؟

لاندری روم (Laundry Room) یک عبارت انگلیسی و به معنای اتاق لباسشویی (رخت‌شوی‌خانه) است.

– برای لاندری روم به چه وسایلی نیازمندیم؟

علاوه بر لباسشویی به ماشین خشک کن ، سینک ، میز اتو ، اتوی بخار، جالباسی ، بند رخت ، مایع و پودر رخت‌شویی ، قفسه لباس های کثیف و تمیز نیازمندیم.

– ابعاد مناسب لاندری روم چقدر است؟

حداقل ۶ متر مربع برای این اتاق در نظر گرفته شود.

– آیا می تواند در فضای کم لاندری داشت؟

بله در ادامه ایده های جالبی در این خصوص قرار داده ایم که می توان فضای رخت‌شوی‌خانه را در کمترین ابعاد طراحی و اجرا نمود.

– بهترین محل قرار گیری لاندری روم در آپارتمان کجاست؟

بستگی به اولویت شما دارد. اگر اولویت شما دسترسی سریع به این فضا باشد بهترین مکان در نزدیکی حمام و اتاق خواب است. اما اگر اولویت شما آسایش و سروصدای کم‌تر باشد، بهتر است که فضای رخت‌شوی‌خانه ، دورتر از اتاق‌ خواب یا اتاق مطالعه قرار گیرد.

– برای کاهش سر و صدای اتاق لاندری چکار کنیم؟

راهکار اول استفاده از متریال عایق صدا برای دیواره ها و درب است . راهکار دوم ریگلاژ کردن ماشین لباسشویی و خشکشویی و استفاده از صفحات ضد لرزش است.

– کف پوش مناسب برای لاندری روم چیست؟

با توجه به این موضوع که برای شستشوی لباس با آب سروکار دارید پیشنهاد می شود از کف پوش های ضد آب و ضد رطوبت استفاده نمایید.

– نور مناسب برای لاندری روم چیست؟

بهتر است از نور طبیعی برای این فضا استفاده کنید تا لکه های روی لباس را به شکل مطلوبی مشاهده نمایید.

– لاندری روم به تهویه نیاز دارد؟

بله این فضا نیاز به تهویه طبیعی یا مکانیکی دارد.

ارسال دیدگاه