مجلل ترین خانه های دنیا

4 آبان 1402
0 دیدگاه

 10. ویلای 117.5 میلیون دلاری در کالیفرنیا

این خانه گرانقیمت متعلق به “ماسایوشی سان” است ؛ امارتی لوکس که به داشتن کتابخانه ای غنی و امکانات رفاهی در تمام جهان شناخته شده است.

    9. خانه ی لوکس 120.5 میلیون دلاری در واشنگتن

خانه ای با امکانات و تکنولوژی پیشرفته که متعلق به ثروتمند ترین مرد دنیا “بیل گیتس” است .این امارت دارای باشگاهی به مساحت 2.500 فوت مربع و استخری به متراژ 60 فوت است.

    8. خانه ی 130 میلیون دلاری در ساحل پالم فلوریدا

ویلایی ساحلی “کن گریفینز” یکی از بهترین خانه های دنیا برای استراحت و تفریح است به خصوص به دلیل داشتن زمین تنیس فوق العاده اش.

    7. خانه ای 132.5 میلیون دلاری در آگوستا

برخی معتقدند به دلایلی ارزش واقعی این خانه اعلام نمی شود و این امارت مجلل برحسب یک سری بررسی های کلی با این ارزش گذاری در این لیست قرار گرفته است.

   6. خانه 200 میلیون دلاری در منطقه ی جنگلی کالیفرنیا

خانه ای یا بهتر است بگوییم مجموعه ای از خانه ها متعلق به لری اِلیسون، بنیان گذار اوراکل است ، خانه ای با طراحی و معماری یاپنی چندین بخش دارد که در مجموع 10 خانه مخصوص با کاربردهای مختلف خلاصه می شود.

  5. هاید پارک لندن به ارزش 221 میلیون دلار

هاید پارک از بزرگترین پارکهای شهر لندن و یکی از پارکهای سلطنتی این شهر است. هاید پارک توسط دریاچهٔ سرپنتاین به دو نیم می شود. هاید پارک به همراه باغ کنسینگتون 253 هکتار مساحت دارد.

    4. باغ کاخ رینگتون کاخ 222 میلیون دلاری

این خانه لوکس متعلق به تامارا، دختر قهرمان مسابقات فرمول یک و میلیاردر Bernie Ecclestone است. ویژگی های شگفت انگیز این خانه شامل امکانات رفاهی مانند سالن بولینگ و حمام ساخته شده از بلورهای آمازون است.

    3. خانه ی زیبای 750 میلیون دلاری در فرانسه

این خانه که پس از پادشاه لئوپولد دوم بلژیک نامگذاری شده، به عنوان گران ترین و بزرگترین ویلای فرانسوی شناخته می شود. این است که در یک زمین 20 هکتار ساخته شده و دیدنی نفس گیر از دریای مدیترانه را فراهم می کند.

    2. خانه ی 1 میلیارد دلاری در بمبئی هندوستان

موشک امبانی، یکی از ثروتمندترین بازرگانان در هند، آسمانخراش خود را به خود اختصاص داده است که برای ساخت آن 1 میلیارد دلار پرداخت کرده است. این خانه دارای “طبقه سلامتی”، شش سطح پارکینگ زیرزمینی و چندین سالن ورزشی است. این بسیار عظیم است که به 600 خدمه نیاز دارد تا خانه را به این شکل نگه دارند.

    1. قصر باکینگهام با 1.55 میلیارد دلار گران قیمت ترین خانه جهان

مطمئنا نام آن را شنیده اید ، خانه ای با طراحی مجلل و امکانات فوق العاده لاکچری .ملکه ویکتوریا، اولین سلطنت نشینی که کاخ باکینگهام را خانه خود گزید، و پس از بر تخت نشستنش در سال 1837 به کاخ تازه تکمیل شده نقل مکان کرد. کاخ باکینگهام در لندن اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا است. این کاخ همچنین یکی از بزرگ ترین کاخ های سلطنتی فعال دنیاست. با قرار گرفتن در شهر وست مینستر، این کاخ اغلب مرکز رویدادهای عمومی ویژه و مهمانی های سلطنتی است. این مکان در هنگام جشن های ملی، مورد توجه بریتانیایی ها است.

طراحی های داخلی اصلی از جمله استفاده گسترده از سنگ مرمرنمای رنگارنگ و لاجوردهای آبی و صورتی، به پیشنهاد سر چارلز لانگ، که در اوایل سده نوزدهم صورت گرفتند، هنوز دست باقی مانده اند.

منبع: نمناک

ارسال دیدگاه