بازار مسکن داغ نمی شود که نمی شود!!!!!

24 آبان 1402
0 دیدگاه

یک گروه از فروشنده‌‌‌های بازار مسکن تلاش می‌کنند با وجود رکود عمیق معاملات ملکی از طریق اعلام قیمت‌های پیشنهادی بالاتر از آخرین سطح قیمت‌های رایج در معاملات، بازار مسکن پایتخت را تب‌‌‌دار کنند.

به گزارش اقتصادنیوز روزنامه «دنیای‌اقتصاد» نوشت: فعالان بازار مسکن مبتنی بر تجربیات سال‌های گذشته این طور تلقی می‌کنند که متقاضیان مسکن هر زمان که با بالا و پایین نبض قیمت ملک روبه‌رو شوند، روانه این بازار می‌‌‌شوند.

گروهی نیز این طور تعبیر می‌کنند که به طور کلی هر بازاری با هیجان قیمتی مواجه می‌شود، خریداران زیادی را به خود جذب می‌کند و گویا نیازهای بالقوه یا بعضا حتی نیازهای کاذب به یک کالا تحت‌تاثیر هیجان قیمتی بالفعل می‌شود و تب معاملات در آن بازار خاص را بالا می‌‌‌برد.

چنین رفتاری در سال‌های گذشته در بازارهای ارز، طلا و سهام مشهود بوده و حتی در مقاطعی بازار مسکن نیز تحت‌تاثیر آن قرار گرفته است. بر همین اساس است که گروهی از فروشنده‌‌‌های ملک تلاش می‌کنند با اعلام قیمت‌های پیشنهادی بالاتر از حد انتظار، به نحوی متقاضیان خرید ملک را ترغیب به حضور در بازار کنند.

اما واسطه‌‌‌های ملکی می‌‌‌گویند در هفته‌‌‌های سپری شده از آبان این تاکتیک چندان نتیجه‌‌‌بخش نبوده و حضور خریداران در بازار مسکن شهر تهران همچنان فوق‌‌‌العاده کمرنگ است. بنابراین به نظر می‌رسد تلاش فروشنده‌‌‌ها برای تغییر فاز بازار مسکن از رکود معاملاتی به رونق صرفا از طریق دستکاری قیمتی تاکنون نتیجه‌‌‌بخش نبوده است.

ارسال دیدگاه